Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Tool – Fear Inoculum

Tool – 'Fear Inoculum': Jedinečná zmes progressívneho rocku a metalu. Tento emocionálne hlboký album z roku 2019 ukazuje ich inovatívnu silu.

Interpret:

Tool, alternatívna metalová skupina z Los Angeles založená v roku 1990, čerpá inšpiráciu od legendárnych umelcov ako King Crimson, Peter Gabriel, Led Zeppelin či Yes. Vyznačujúci sa viacerými Grammy, kapela má na svojom konte päť štúdiových albumov. V tomto článku sa zameriavame na ich najnovší album, ktorý potvrdzuje Toolovu nepretržitú inovatívnosť a vplyv v metalovej scéne.

O albume:

Album, ktorý višiel od posledného po dlhých 13 rokoch v roku 2019 je oslavou hudobnej komplexnosti a emocionálnej hĺbky. Po rokoch osobných a právnych prekážok prináša kapela album, ktorý je majstrovským dielom progressívneho rocku a metalu. S piesňami ako „7empest“ Tool opäť potvrdzuje svoje miesto ako jedna z najinovatívnejších skupín na hudobnej scéne, kombinujúc psychedelické prvky s technickou virtuozitou.

Zoznam skladieb:

 1. Fear Inoculum
 2. Pneuma
 3. Litanie Contre La Peur
 4. Invincible
 5. Legion Inoculant
 6. Descending
 7. Culling Voices
 8. Chocolate Chip Trip
 9. 7empest
 10. Mockingbeat

CD verzie majú 7 skladieb a majú niečo vyše 79 minút.
Digitálne verzie majú 10 skladieb (zahŕňajú ‚Litanie Contre La Peur‘, ‚Legion Inoculant‘ a ‚Mockingbeat‘, ktoré nie sú súčasťou CD) a sú kratšie ako 87 minút.

Naše obľúbene skladby:

napr. 4.Invincible, 9. Tempest…podľa nálady.

Prečo tento typ?

Dôvod, prečo odporúčame album „Fear Inokulum“ od Tool, je jednoduchý: ich hudba a kvalita zvuku sú konzistentné už viac ako 30 rokov, a tento posledný album to len potvrdzuje. Spomínam si, ako som si ho plný očakávaní prvýkrát pustil pred piatimi rokmi – zdalo sa mi to ako včera. Táto návratnosť k albumu, napriek tomu, že som medzitým počul nespočetné množstvo iných albumov, ukazuje, že „Fear Inokulum“ má niečo špeciálne. Je to album, ku ktorému sa dá vždy vrátiť, a to na akomkoľvek zvukovom zariadení, čo je dnes skutočne výnimočné.

Technické informácie o albume:

 • Interpret: Tool
 • Žáner: Alternative metal
 • Rok vydania: 2019
 • Label: Volcano, RCA
 • Katalógové číslo: 19075-95055-2

Ďakujeme, že ste si našli čas a prečítali si náš hudobný tip. Sledujte náš blog a ostaňte s nami v kontakte pre ďalšie exkluzívne novinky a odporúčania z oblasti high-end audio techniky. Tešíme sa na ďalšie spoločné objavy.

Váš tím AUDIOFEEL

Páči sa vám článok? Zdieľaj priateľom.

Pridaj komentár

Obsah